FTMO spustilo futures. FTMO nám ráno v deň spustenia poskytlo účet Growth 50K, oba plány sme dôkladne prešli a toto je náš pohľad na to, čo za svoje peniaze dostanete.
O tom bezplatnom účte sa oplatí hovoriť hneď v prvom riadku, nie až na konci. FTMO si tým kupuje interný pohľad na produkt a nič viac. Verdikt nižšie, dve čísla, ktoré sa nám nepodarilo zdokumentovať, aj výhrady v časti „Niekoľko úprimných poznámok“ sú výlučne naše.
Oznámenie sme otvorili s minimálnymi očakávaniami. Uvedenie produktu na trh v tejto časti odvetvia zvyčajne znamená stránku s pravidlami a novým logom. Toto však nie je ten prípad a dôvod je úplne prozaický. FTMO si roky budovalo povesť firmy, ktorá ľuďom vypláca peniaze tak, ako sľúbi, a teraz túto povesť vložilo do futures produktu, ktorého podmienky sú na niekoľkých miestach lepšie, než sme čakali.
Ďalej nájdete oba plány, všetky tri veľkosti účtov, čísla, ktoré skutočne o niečom rozhodujú, ako vyzeral nákup z našej strany a komu jednotlivé plány vyhovujú. Upozorňujeme aj na kompromisy, pretože niektoré existujú.
Čo bolo spustené
FTMO Futures je samostatná produktová línia. Má vlastné plány, vlastné veľkosti účtov, vlastný súbor pravidiel, vlastnú časť dashboardu aj vlastný prístup k platformám. Z podnikania v oblasti CFD sa sem nič neprenáša a registrujete sa za vlastných podmienok. Preto ide o samostatný profil na tejto stránke, hodnotený v porovnaní s inými futures firmami, nie s podnikaním v oblasti CFD, s ktorým zdieľa názov.
Celá produktová línia bola spustená naraz, nie ako pilotná verzia. Dva plány, tri veľkosti účtov pri každom z nich, mesačné predplatné, žiadny aktivačný poplatok a platforma v cene. Obchodujete futures kótované na burze a pravidlá, podľa ktorých sa hodnotí váš výkon, sa uplatňujú na burzové ceny.
Uviesť celý súbor pravidiel priamo na stránke, z ktorej platíte, nie je v tomto odvetví štandardom, hoci by malo byť. Nemusíte hľadať v samostatnom PDF, aby ste zistili, s čím ste práve súhlasili.
Simulované účty, skutočné odmeny
Toto je dôležité a veľká časť článkov sa tomu vyhýba.
Model FTMO funguje na simulovanom obchodovaní. Obchodujete demo účet, ktorý kopíruje skutočné trhové podmienky, a dodržiavate pravidlá riadenia rizika určené na overenie, či dokážete riadiť expozíciu a zostať konzistentní. Po úspešnom absolvovaní evaluácie prechádzate na sim-funded účet, ktorý je stále simulovaný, pričom váš výkon na ňom prináša skutočné peniaze na základe písomnej dohody.
Preto keď táto recenzia hovorí o funded účte, čítajte to ako sim-funded účet. Vlastný dashboard FTMO používa tento pojem a sekcia s dohodami je označená ako sim-funded, nie funded. Odmeny sú skutočné. Obchodné prostredie je simulované. Obe tvrdenia platia súčasne a oplatí sa overiť, či firma, u ktorej sa registrujete, to uvádza rovnako jasne.
To, za čo teda platíte, je štruktúrovaný test riadenia rizika spolu s dohodou o odmene, ak ho úspešne absolvujete a budete ďalej podávať výkon. Takéto nastavenie je užitočné, pretože vám ukazuje, na čo sa máte zamerať. Na prežitie podľa pravidiel, nie na rýchle dosiahnutie určitého čísla.
Futures za dve minúty
Ak futures už obchodujete, túto časť preskočte. Ak prichádzate z prostredia CFD, venujte jej dve minúty, pretože práve tento nástroj vysvetľuje všetky pravidlá uvedené nižšie.
Futures kontrakt je štandardizovaná dohoda obchodovaná na burze o nákupe alebo predaji stanoveného množstva niečoho k stanovenému dátumu. Dôležité je slovo štandardizovaná. Špecifikáciu určuje burza, nie váš broker. Veľkosť kontraktu, najmenší krok, o ktorý sa môže cena pohybovať, obchodné hodiny aj dátum expirácie. Keď kúpite jeden kontrakt E-mini S&P 500, kupujete presne to isté, čo kupujú všetci ostatní v danom kontrakte, za cenu vytvorenú v jednom verejnom order booku a centrálne zúčtovanú.
Z toho vyplývajú štyri veci a všetky ovplyvňujú, ako by ste mali čítať evaluáciu.
Veľkosť je pri každom kontrakte pevne daná. Nevyberáte si sumu v dolároch, ale počet kontraktov. Jeden kontrakt E-mini S&P sa pohybuje o $50 za každý indexový bod, takže jeho minimálny tick s hodnotou 0.25 bodu je $12.50. Micro verzia predstavuje desatinu tejto hodnoty, teda $5 za bod a $1.25 za tick. Veľkosť pozície pri futures znamená počítať kontrakty.
Limit kontraktov je váš skutočný strop pozície. Oba plány ho vyjadrujú v mini kontraktoch. Päť pri účte 50K, desať pri 100K, pätnásť pri 150K a dashboard uvádza aj prepočet desať micros kontraktov na jeden mini kontrakt, pričom sa započítavajú všetky nástroje, ktoré máte naraz otvorené. Päť kontraktov E-mini S&P predstavuje $250 za indexový bod, čo je pri limite drawdownu $2,000 alebo $3,000 značná pozícia. Limit je skôr veľkorysý než obmedzujúci a to, že zostanete výrazne pod ním, je na vás.
Indexové futures sa počas pracovných dní obchodujú takmer nepretržite. Vaša expozícia nezostáva cez noc bez dozoru a nečaká na seansu, ku ktorej sa nemôžete dostať. Aj preto tu výpočty rizika na konci dňa fungujú rozumne.
Kontrakty expirujú. Indexové futures fungujú štvrťročne, takže pozíciu držanú dostatočne dlho musíte presunúť do nasledujúceho mesiaca. Naplánujte si to vopred, namiesto toho, aby ste na to prišli až neskôr.
Pákový efekt vychádza z marže. Na držanie pozície vložíte zlomok nominálnej hodnoty kontraktu, vďaka čomu má účet s hodnotou $50,000 význam, a práve preto sa každý dôveryhodný futures účet spája s pevnými pravidlami drawdownu. Tieto pravidlá tu nie sú preto, aby vás obťažovali. Sú tu preto, že nástroj sa pohybuje.
Dva plány, ktoré sa naozaj líšia
FTMO rozdelilo produktovú líniu namiesto toho, aby sa snažilo prispôsobiť jeden súbor pravidiel všetkým. Pro je určený skúseným traderom, ktorí chcú z účtu vyťažiť čo najviac. Growth je širšie zameraný a za nižšiu vstupnú cenu používa známe mechanizmy. Nejde o ten istý účet s dvoma cenovkami.
Pro, priestor na dýchanie
Najdôležitejší je pomer profit targetu a drawdownu. Pri účte 50K Pro máte dosiahnuť $3,000 a k dispozícii máte $3,000. Pomer jedna k jednej. Pri 100K ide o $6,000 oproti $4,500 a pri 150K o $9,000 oproti $6,000.
Ak ste už evaluácie obchodovali, viete, prečo prvé číslo tak vyniká. Pomer 1 ku 1 znamená, že účet od vás nežiada prejsť ihlou. Stratégii poskytuje priestor na dočasné straty, čo je väčšinou to, čo odlišuje evaluáciu, ktorú možno zvládnuť, od lotériového tiketu.
Drawdown sa posúva na základe stavu na konci dňa, nie intradenne. Vaša hranica sa odvíja od zostatku pri uzavretí dňa, takže otvorený obchod, ktorý sa počas seansy vyvíja proti vám a následne sa zotaví, neposunie hranicu proti vám. Pri Pro sa trailing zároveň zastaví na počiatočnom zostatku. Keď sa hranica vyšplhá späť na úroveň, na ktorej ste začínali, zostane tam a nebude navždy nasledovať váš equity, čo je rozdiel medzi rezervou, ktorú si môžete vybudovať, a cieľom, ktorý vás prenasleduje.
Pro má pevný denný limit straty. Tisíc dolárov pri účte 50K, $1,500 pri 100K a $2,000 pri 150K, a to v oboch fázach. Pevný znamená presne to, čo si myslíte. Počas evaluácie platí aj požiadavka 50% konzistentnosti, ktorá po prechode na sim-funded účet zaniká.
Počet kontraktov sa podľa veľkosti účtu zvyšuje na 5, 10 a 15 a naraz môžete držať až tri účty.
Growth, dostupnejší vstup
Growth bude pre väčšinu čitateľov tohto článku východiskovým bodom a logika jeho nastavenia je jasná, keď sa pozriete na dve zmeny v pravidlách.
Po prvé, počas evaluácie neexistuje žiadny denný limit straty. Vôbec žiadny. Musíte rešpektovať maximálny drawdown, pri účte 50K je to $2,000, no v jeho rámci si dennú mieru rizika riadite sami. Ak vaša stratégia občas potrebuje väčší swing v rámci jednej seansy, odstraňuje to pravidlo, ktoré najčastejšie ukončuje evaluáciu z dôvodov nesúvisiacich so schopnosťami.
Po druhé, denný limit straty na sim-funded účte je mäkký. Ak pri účte 50K dosiahnete za deň stratu $1,000, obchodovanie sa na zvyšok seansy zablokuje. Účet zostáva aktívny a zajtra sa môžete vrátiť. Limit, ktorý preruší deň, má oveľa väčšiu hodnotu než limit, ktorý ohrozí celý priebeh.
Kompromisom je pomer. Growth 50K vyžaduje $3,000 oproti $2,000, teda pomer 1,5 ku 1. Pri 100K je pomer 1,7 ku 1 a pri 150K 1,8 ku 1. Za nižšiu cenu a mäkšie limity platíte tesnejším pomerom a zdá sa to férové. Je to uvedené otvorene, nie skryté, čo je ešte dôležitejšie.
Growth uplatňuje počas evaluácie pravidlo konzistentnosti 40 % a po prechode na sim-funded účet už nie. Škálovanie kontraktov je rovnaké, rovnako ako tri účty.
Žiadny z plánov nemá požiadavku na minimálny počet obchodných dní. Obchodujte tak dlho, ako potrebujete, alebo nemusíte obchodovať vôbec.
Ceny
Oba plány fungujú na mesačnom predplatnom a ani jeden nemá aktivačný poplatok.
| Veľkosť účtu | Growth mesačne | Growth reset | Pro mesačne | Pro reset |
|---|---|---|---|---|
| $50,000 | $119 | $109 | $139 | $129 |
| $100,000 | $169 | $159 | $199 | $189 |
| $150,000 | $229 | $219 | $269 | $259 |
Rozdiel $20 medzi Growth 50K a Pro 50K je to, nad čím sa oplatí zamyslieť. Za dvadsať dolárov mesačne prejdete z pomeru 1.5 ku 1 na 1 ku 1, z 50 % pomeru výberu na 100 % a z limitu výplaty $2,500 na $5,000. Vzdáte sa mäkkého denného limitu a namiesto neho získate pevný limit.
Preto sú tieto dva plány nastavené podľa odlišných potrieb, nie priamo proti sebe. Ak dokážete obchodovať v rámci pevného denného limitu, týchto dvadsať dolárov navyše vám kúpi lepší pomer a plný výber. Ak vaša stratégia potrebuje priestor, ktorý poskytuje mäkký limit, Growth je váš účet a nižšia cena je bonus, nie kompromis.
Jedna vec, ktorú cenová tabuľka neukazuje, je zároveň najdôležitejšie číslo v celom produkte. Ide o predplatné, takže trpezlivosť tu má cenu, ktorú pri jednorazovom poplatku nemá. Ak vám evaluácia Pro 150K zaberie štyri mesiace, zaplatíte $1,076 ešte predtým, než dostanete čokoľvek vyplatené. Počítajte s tým ako s mesačným nákladom s dátumom ukončenia, ku ktorému sa skutočne zaviažete, nie ako s možnosťou bez konca, a vypočítajte si náklady ešte pred predplatením, nie až potom.
Výplaty v konkrétnych číslach
Pri Pro sa okno na výber otvára každých 5 dní a na podanie žiadosti potrebujete aspoň 5 kvalifikačných dní, teda dní so ziskom minimálne $200 na účte 50K, $300 na účte 100K a $500 na účte 150K. Výber je 100 % a pomer rozdelenia je 90/10 vo váš prospech. Limity sú $5,000, $6,000 a $8,000.
Pri Growth sa okno otvára každé 4 dni a denný prah zisku je minimálne $150 na účte 50K. Pomer výberu je 50 %, rozdelenie je tiež 90/10 a limity sú $2,500, $3,000 a $4,000.
Deň, keď ste obchodovali bez zisku či straty, sa do žiadneho z nich nezapočítava. Prah predstavuje minimálnu výšku zisku, nie požiadavku na aktivitu, čo je podstatný rozdiel, ak vaša stratégia obchoduje len zriedka.
Na oba plány sa vzťahuje jedno pravidlo, ktoré si zaslúži prečítať dvakrát. V každom výplatnom cykle musí byť aspoň 50 % požadovanej sumy novým ziskom vytvoreným počas daného cyklu. V praxi teda nemôžete vytvoriť jeden veľký zisk a potom ho po častiach vyberať počas tucta cyklov. Účet musí naďalej fungovať. Je to rozumné pravidlo pre firmu, ktorej podnikanie závisí od toho, aby nevyplácala peniaze na základe zastaranej výkonnosti, a je to detail, ktorý sa oplatí poznať vopred.
Z tohto účtu sme zatiaľ výplatu neuskutočnili, takže vyššie uvedené opisuje mechanizmus, nie našu vlastnú skúsenosť. K článku sa vrátime a aktualizujeme ho, keď absolvujeme celý cyklus. Overené dôkazy o výplatách od traderov zhromažďujeme samostatne a nie sú súčasťou tejto recenzie.
Ako vyzerá registrácia
My máme Growth 50K. Platba prebieha na jednej stránke. Vyberiete plán, zvolíte zostatok, potvrdíte platformu, odsúhlasíte podmienky a odošlete objednávku. Pravidlá zvoleného plánu sú na tej istej stránke v troch stĺpcoch pre evaluáciu, sim-funded účet a výplatu.
Predtým, než sa tam dostanete, sa oplatí vedieť dve veci.
Pri platbe musíte výslovne potvrdiť, že otvorením prvého simulovaného obchodu pred uplynutím 14-dňovej lehoty na odstúpenie od zmluvy sa tohto práva vzdávate. Na stránke je to uvedené jasne, nie skryté, čo je správny postup, ale prečítajte si to namiesto bezmyšlienkovitého kliknutia ďalej.
Prístup k platforme zabezpečuje Tradovate, ktorý je dodávaný spolu s NinjaTrader a TradingView. Ak už máte svoje nastavenie postavené na TradingView, nikto od vás nechce, aby ste sa učili pracovať s niečím novým.
Účet sa potom zobrazí na dashboarde spolu s prihlasovacími údajmi, zostatkom, označením fázy a odkazom na obchodný dashboard. Pri našom účte je uvedený aj dátum ďalšej platby, 17. október, čo sme ocenili viac, než sme čakali. Presne vedieť, kedy sa predplatné obnoví, je informácia, ktorú by ste nemali pracne hľadať.
Čo dashboard sleduje
Toto je časť, ktorú vám väčšina recenzií neukáže, a práve tu sa pravidlá prestávajú zobrazovať ako text a začínajú byť číslami spojenými s vašimi peniazmi.
Takto vyzerá účet po jednom dni: zisk $692.50, teda približne 23 % z cieľových $3,000. Na tejto obrazovke stoja za zmienku tri veci.
Úroveň porušenia pravidiel je uvedená v dolároch. Maximálny drawdown je zobrazený ako $0 z $2,000 a pod ním je uvedené „Breach at: $48,000“. Nemusíte nič počítať v hlave ani zisťovať, kde sa hranica momentálne nachádza. Je to drobnosť, ktorá odstraňuje celú kategóriu nákladnej chyby.
Pravidlo konzistentnosti sa zobrazuje ako priebežný výpočet. Je uvedené 100 % oproti maximálne povoleným 40 %, spolu s výstražným trojuholníkom. Pod tým stojí „Best Day: $692.50 (100.00%)“ a „Other days: $0 (0.00%)“. Znamená to, že pravidlo sa meria ako váš najlepší jednotlivý deň vydelený celkovým ziskom, čo v číslach potvrdzuje to, čo väčšina firiem opisuje iba slovami.
Vysvetľuje to aj niečo, čo by inak mohlo pôsobiť alarmujúco. Po jednom ziskovom dni v evaluácii predstavuje váš najlepší deň z definície 100 % celkového zisku, takže údaj začína na najhoršej možnej hodnote a so zvyšujúcim sa počtom obchodných dní sa zlepšuje. Je to aritmetika, nie problém. Oplatí sa to vedieť skôr, než v prvý deň uvidíte červené upozornenie a budete predpokladať, že ste niečo porušili.
Ciele sa vypočítavajú z uzavretých obchodov. Panel to uvádza priamo. Otvorené pozície sa zatiaľ nezapočítavajú, platforma je zdrojom údajov v reálnom čase a po uzavretí trhu o 5:00 PM ET sa údaje za daný deň overia a zverejnia ako konečné. Ide o mechanizmus uzávierky dňa vysvetlený jednoduchým jazykom, nie ukrytý v PDF s pravidlami, a zodpovedá trailingovému drawdownu na konci dňa pri oboch plánoch.
Na tej istej stránke sa nachádza aj tlačidlo Reset Account s pripojeným poplatkom. To by sme radšej videli priamo než ho hľadali skrytý za požiadavkou na podporu.
Kto by si mal vybrať ktorý plán
Skúsený futures trader so stratégiou, ktorá rešpektuje denný stop, by mal na účte 50K zvoliť Pro. Pomer 1 ku 1 a 100 % výbery predstavujú najefektívnejšie podmienky v ponuke a pevný denný limit vás nezastaví.
Stratégia, ktorá potrebuje počas seansy väčšiu voľnosť, alebo trader, ktorý chce nižšie mesačné náklady, kým zisťuje, či mu tento formát vyhovuje, by mal zvoliť Growth. Žiadny denný limit straty počas evaluácie a mäkký limit po prechode na sim-funded účet znamenajú, že pravidlá oveľa menej pravdepodobne ukončia obchodovanie po jednej seanse. Výmenou akceptujte menej výhodný pomer.
Každý, kto začína s futures, by mal zvoliť rastový plán 50K a prvý mesiac brať ako školné. Nie ako investíciu a nie ako skratku.
Niekoľko úprimných upozornení
Pravidlo konzistentnosti si zaslúži pozornosť pri oboch plánoch. Počas evaluácie je stanovené na 40 % pri rastovom pláne a na 50 % pri pláne Pro, čo mení spôsob, akým by ste mali nastavovať veľkosť pozícií a tempo obchodovania. Zachytí tiež ľudí, ktorí dosiahnu svoj cieľ počas dvoch vynikajúcich seáns. Ak sa vaša výhoda sústreďuje okolo zverejňovania údajov, otvorenia trhu alebo niekoľkých setupov mesačne, vnímajte toto ustanovenie ako produktové rozhodnutie, nie ako poznámku pod čiarou. Je to jediná podmienka, ktorú by sme tu označili za skutočne obmedzujúcu, pričom 40 % pri rastovom pláne je prísnejších než veľká časť trhu s futures.
Maximálny drawdown je to, čo ukončuje účty, nie profit target. Pri rastovom pláne 50K máte k dispozícii $2,000. EOD trailing je priaznivejší než intradenný variant, ale stále sa posúva.
A ešte jedna samozrejmá vec. Predplatné je opakovaný náklad, ktorý pokračuje bez ohľadu na to, či sa mesiac vydaril. Zahrňte ho do svojho plánu realisticky a zrušte ho, ak sa ukáže, že vám tento formát nevyhovuje. Nie je na tom nič hanebné a nehrozí za to žiadna sankcia.
Čo sa nám nepodarilo potvrdiť
Dve veci tu uvádzame ako nezdokumentované, namiesto toho, aby sme hádali, pretože číslo vymyslené na vyplnenie medzery je horšie než priznaná medzera.
Či sa trailing drawdown pri rastovom pláne uzamyká. FTMO dokumentuje uzamknutie pri pláne Pro, kde sa trailing úroveň po dosiahnutí počiatočného zostatku natrvalo zastaví. Pravidlá rastového plánu to neuvádzajú ani jedným smerom. Tento rozdiel rozhoduje o osude mnohých účtov, preto sme sa opýtali namiesto toho, aby sme predpokladali.
Prahové hodnoty kvalifikačných dní pri rastovom pláne nad úrovňou 50K. Hranica $150 pri účte 50K je zverejnená. Ekvivalentné hodnoty pri účtoch 100K a 150K zverejnené nie sú.
V oboch prípadoch sme sa obrátili na FTMO. Túto časť upravíme, keď odpovedia, a spolu s tým sa zmení aj dátum na stránke.
Verdikt
To, čo robí toto uvedenie na trh zaujímavým, nie je jediné pravidlo. Ide o firmu s preukázateľnou históriou výplat, ktorá vstupuje do futures s podmienkami, ktoré obstojia samy osebe, nezávisle od značky, ktorá za nimi stojí.
Pomer 1 ku 1 pri pláne Pro na účte 50K so 100 % výbermi je podľa akéhokoľvek meradla silná ponuka. Evaluácia rastového plánu bez denného limitu straty a s miernym limitom vo fáze financovanej simulácie rieši pravidlo, ktoré ukončí väčšinu evaluácií z dôvodov nesúvisiacich so zručnosťami. Oba plány majú cenu, ktorú môže seriózny trader odôvodniť predplatným, a ani jeden si neúčtuje aktivačný poplatok.
Výhrady sú skutočné, ale úzko vymedzené. Limit 40 % na najlepší deň pri rastovom pláne vylúči niektorých úplne schopných traderov, prahové hodnoty kvalifikačných dní uprednostňujú frekvenciu pred kvalitou a predplatné potichu znevýhodňuje trpezlivých traderov. Nič z toho nie je dôvodom na úplné odmietnutie a všetko sa oplatí poznať ešte pred prvou faktúrou.
Obchodovanie futures je náročné a žiadny súbor pravidiel to nezmení. Dobrý súbor pravidiel však zabezpečí, že keď zlyháte, zlyháte pre svoje obchodovanie, nie pre technickú formalitu. Z tohto pohľadu ide o silný vstup. Pred predplatením ho porovnajte so zvyškom trhu s futures a prečítajte si o štyroch štruktúrach drawdownu, ak si ešte nie ste istí, ktorú z nich vám ponúkajú.
Kompletné tabuľky pravidiel
Všetky údaje z tejto recenzie na jednom mieste. Zaznamenané z vlastných stránok FTMO a z nášho účtu 18. septembra 2026.
| Plán Pro | $50k | $100k | $150k |
|---|---|---|---|
| mesačné predplatné | $139 | $199 | $269 |
| Poplatok za reset | $129 | $189 | $259 |
| Aktivačný poplatok | Žiadny | Žiadny | Žiadny |
| Profit target | $3,000 | $6,000 | $9,000 |
| Maximálny drawdown | $3,000 | $4,500 | $6,000 |
| Pomer targetu k drawdownu | 1 : 1 | 1.33 : 1 | 1.5 : 1 |
| Typ drawdownu | EOD trailing | EOD trailing | EOD trailing |
| Uzamknutie trailingu | Na počiatočnom zostatku | Na počiatočnom zostatku | Na počiatočnom zostatku |
| Denný limit straty, evaluácia | $1,000 pevný | $1,500 pevný | $2,000 pevný |
| Denný limit straty, financovaná simulácia | $1,000 pevný | $1,500 pevný | $2,000 pevný |
| Pravidlo konzistentnosti, evaluácia | 50% | 50% | 50% |
| Pravidlo konzistentnosti, financovaná simulácia | Žiadne | Žiadne | Žiadne |
| Minimálny počet obchodných dní | Žiadny | Žiadny | Žiadny |
| Maximálny počet kontraktov | 5 mini | 10 mini | 15 mini |
| Maximálny počet súbežných účtov | 3 | 3 | 3 |
| Frekvencia výplat | Každých 5 dní | Každých 5 dní | Každých 5 dní |
| Podmienky nároku na výplatu | 5 dní pri $200+ | 5 dní pri $300+ | 5 dní pri $500+ |
| Pomer výberu | 100% | 100% | 100% |
| Limit výplaty | $5,000 | $6,000 | $8,000 |
| Rozdelenie profitu | 90 / 10 | 90 / 10 | 90 / 10 |
| Nový profit na žiadosť | 50% zo žiadosti | 50% zo žiadosti | 50% zo žiadosti |
| Rastový plán | $50k | $100k | $150k |
|---|---|---|---|
| mesačné predplatné | $119 | $169 | $229 |
| Poplatok za reset | $109 | $159 | $219 |
| Aktivačný poplatok | Žiadny | Žiadny | Žiadny |
| Profit target | $3,000 | $6,000 | $9,000 |
| Maximálny drawdown | $2,000 | $3,500 | $5,000 |
| Pomer targetu k drawdownu | 1.5 : 1 | 1.7 : 1 | 1.8 : 1 |
| Typ drawdownu | EOD trailing | EOD trailing | EOD trailing |
| Uzamknutie trailingu | Nezdokumentované | Nezdokumentované | Nezdokumentované |
| Denný limit straty, evaluácia | Žiadny | Žiadny | Žiadny |
| Denný limit straty, financovaná simulácia | $1,000 mierny | $2,000 mierny | $3,000 mierny |
| Pravidlo konzistentnosti, evaluácia | 40% | 40% | 40% |
| Pravidlo konzistentnosti, financovaná simulácia | Žiadne | Žiadne | Žiadne |
| Minimálny počet obchodných dní | Žiadny | Žiadny | Žiadny |
| Maximálny počet kontraktov | 5 mini | 10 mini | 15 mini |
| Maximálny počet súbežných účtov | 3 | 3 | 3 |
| Frekvencia výplat | Každé 4 dni | Každé 4 dni | Každé 4 dni |
| Podmienky nároku na výplatu | 4 dni pri $150+ | 4 dni, prahová hodnota nezdokumentovaná | 4 dni, prahová hodnota nezdokumentovaná |
| Pomer výberu | 50% | 50% | 50% |
| Limit výplaty | $2,500 | $3,000 | $4,000 |
| Rozdelenie profitu | 90 / 10 | 90 / 10 | 90 / 10 |
| Nový profit na žiadosť | 50% zo žiadosti | 50% zo žiadosti | 50% zo žiadosti |
Obchodovanie futures zahŕňa značné riziko straty a nie je vhodné pre každého investora. Každý účet opísaný na tejto stránke funguje v simulovanom prostredí a simulované výsledky nezaručujú budúcu výkonnosť. Poplatky za predplatné sa platia bez ohľadu na výsledky obchodovania. Nič na tejto stránke nepredstavuje investičné poradenstvo. Spôsob, akým dospievame k verdiktu, je uvedený v našich pravidlách recenzií a spôsob výpočtu skóre na tejto stránke je uvedený v metodike.