FTMO uruchomiło futures. W dniu startu rano FTMO przekazało nam konto Growth 50K, dokładnie przeanalizowaliśmy oba plany i przedstawiamy naszą ocenę tego, co otrzymujesz za te pieniądze.
O tym darmowym koncie warto wspomnieć już w pierwszym zdaniu, a nie na końcu. Daje ono FTMO możliwość uzyskania wglądu z naszej perspektywy i nic więcej. Poniższy werdykt, dwóch informacji, których nie udało nam się uzyskać w formie dokumentu, oraz uwagi krytyczne w sekcji „Kilka szczerych zastrzeżeń” są wyłącznie naszym dziełem.
Otwierając ogłoszenie, nie spodziewaliśmy się wiele. W tej części branży wpis informujący o premierze to zazwyczaj strona z zasadami i nowe logo. Tym razem jest inaczej, a powód nie jest szczególnie efektowny. FTMO przez lata budowało reputację firmy, która płaci ludziom zgodnie z obietnicą, a teraz wykorzystało ją przy produkcie futures, którego warunki w kilku miejscach są lepsze, niż oczekiwaliśmy.
Poniżej omawiamy oba plany, wszystkie trzy wielkości kont, liczby, które faktycznie o wszystkim decydują, proces zakupu z naszej perspektywy oraz to, dla kogo przeznaczony jest każdy plan. Wskazujemy również kompromisy, bo jest ich kilka.
Co uruchomiono
FTMO Futures to osobna linia produktowa. Ma własne plany, własne wielkości kont, własny zestaw zasad, własną sekcję w panelu oraz własny dostęp do platform. Nic nie przechodzi z sąsiadującej działalności CFD, a rejestracja odbywa się na odrębnych warunkach. Dlatego na tej stronie jest to osobna oferta, oceniana w porównaniu z innymi firmami futures, a nie z działalnością CFD, z którą dzieli nazwę.
Cała linia została uruchomiona od razu, a nie w ramach programu pilotażowego. Dwa plany, po trzy wielkości kont każdy, miesięczna subskrypcja, brak opłaty aktywacyjnej i platforma w cenie. Przedmiotem handlu są notowane na giełdzie kontrakty futures, a zasady, według których jesteś oceniany, są stosowane do cen giełdowych.
Umieszczenie całego regulaminu na stronie, z której dokonujesz zakupu, nie jest standardem w tej branży, a powinno nim być. Nie musisz przeszukiwać osobnego pliku PDF, żeby sprawdzić, na co właśnie się zgadzasz.
Rachunki symulowane, realne nagrody
To ważna kwestia, którą wiele materiałów pomija.
Model FTMO opiera się na handlu symulowanym. Handlujesz na rachunku demonstracyjnym odwzorowującym rzeczywiste warunki rynkowe i przestrzegasz zasad ryzyka zaprojektowanych tak, aby sprawdzić, czy potrafisz zarządzać ekspozycją i zachować powtarzalność wyników. Po zaliczeniu ewaluacji przechodzisz na konto zasilane środkami symulowanymi, które nadal działa w środowisku symulowanym, a osiągane na nim wyniki zapewniają realne pieniądze na podstawie pisemnej umowy.
Dlatego gdy w tej recenzji piszemy „finansowane”, czytaj „zasilane środkami symulowanymi”. Własny panel FTMO używa takiego określenia, a sekcja umów jest oznaczona jako konto zasilane środkami symulowanymi, a nie konto finansowane. Nagrody są realne. Środowisko handlowe jest symulowane. Oba stwierdzenia są jednocześnie prawdziwe i warto sprawdzić, czy firma, z którą się rejestrujesz, mówi o tym równie jasno.
W praktyce kupujesz więc uporządkowany test zarządzania ryzykiem oraz umowę dotyczącą nagród, jeśli go zaliczysz i nadal będziesz osiągać dobre wyniki. To przydatne ujęcie, bo pokazuje, na czym należy się koncentrować. Na przetrwaniu w ramach zasad, a nie na szybkim osiągnięciu konkretnej liczby.
Futures w dwie minuty
Jeśli już nimi handlujesz, możesz pominąć tę sekcję. Jeśli przechodzisz z CFD, warto poświęcić jej dwie minuty, ponieważ instrument wyjaśnia wszystkie opisane poniżej zasady.
Kontrakt futures to standaryzowana umowa, zawierana na giełdzie, dotycząca kupna lub sprzedaży określonej ilości czegoś w ustalonym terminie. Kluczowe jest słowo „standaryzowana”. Specyfikację ustala giełda, a nie broker. Wielkość kontraktu, najmniejszy krok, o jaki może zmienić się cena, godziny handlu oraz termin wygaśnięcia. Kupując jeden kontrakt E-mini S&P 500, kupujesz dokładnie to samo, co wszyscy pozostali uczestnicy tego kontraktu, po cenie powstałej w jednym publicznym arkuszu zleceń i rozliczanej centralnie.
Wynikają z tego cztery kwestie, które wpływają na sposób odczytywania zasad ewaluacji.
Wielkość jest stała dla każdego kontraktu. Nie wybierasz kwoty w dolarach, tylko liczbę kontraktów. Jeden E-mini S&P zmienia wartość o $50 na każdy punkt indeksu, więc jego minimalny tick wynoszący 0.25 punktu ma wartość $12.50. Wersja Micro stanowi jedną dziesiątą tej wartości: $5 za punkt i $1.25 za tick. Określanie wielkości pozycji na futures oznacza liczenie kontraktów.
Limit kontraktów to rzeczywisty maksymalny rozmiar pozycji. W obu planach jest wyrażony w kontraktach mini. Pięć przy koncie 50K, dziesięć przy 100K i piętnaście przy 150K, a panel wyjaśnia przelicznik: dziesięć kontraktów micro odpowiada jednemu kontraktowi mini. Limit jest liczony łącznie dla wszystkich instrumentów otwartych jednocześnie. Pięć kontraktów E-mini S&P oznacza $250 na każdy punkt indeksu, co przy limicie drawdown wynoszącym $2,000 lub $3,000 daje bardzo dużą pozycję. Limit jest hojny, a nie restrykcyjny, więc to od ciebie zależy, czy pozostaniesz znacznie poniżej jego wartości.
Kontrakty futures na indeksy są notowane niemal przez całą dobę w dni powszednie. Twoja ekspozycja nie pozostaje bez nadzoru przez noc, podczas gdy czekasz na sesję, do której nie masz dostępu. To jeden z powodów, dla których kalkulacje ryzyka na koniec dnia mają tu sens.
Kontrakty wygasają. Kontrakty futures na indeksy mają kwartalny cykl, więc pozycję utrzymywaną wystarczająco długo trzeba przenieść na kolejny miesiąc. Zaplanuj to, zamiast odkrywać ten fakt w ostatniej chwili.
Dźwignia wynika z depozytu zabezpieczającego. Wpłacasz część wartości nominalnej kontraktu, aby utrzymać pozycję, dzięki czemu konto o wartości $50,000 ma znaczenie. Właśnie dlatego każdemu wiarygodnemu rachunkowi futures towarzyszą jasno określone zasady dotyczące drawdown. Nie mają one na celu utrudniania ci życia. Są konieczne, ponieważ instrument się porusza.
Dwa plany, które naprawdę się różnią
FTMO podzieliło ofertę na dwie części, zamiast próbować dopasować jeden zestaw zasad do wszystkich. Pro jest przeznaczony dla doświadczonych traderów, którzy chcą efektywnie wykorzystać konto. Growth ma szerszą grupę docelową i wykorzystuje znane mechanizmy przy niższej cenie wejścia. To nie jest to samo konto z dwiema różnymi cenami.
Pro — większy margines błędu
Najważniejsza jest relacja między celem zysku a drawdown. W przypadku Pro 50K musisz zarobić $3,000, mając do dyspozycji $3,000. Stosunek wynosi jeden do jednego. Przy koncie 100K jest to $6,000 wobec $4,500, a przy 150K — $9,000 wobec $6,000.
Jeśli wcześniej przechodziłeś ewaluacje, wiesz, dlaczego pierwsza z tych liczb rzuca się w oczy. Stosunek 1 do 1 oznacza, że konto nie wymaga balansowania na granicy możliwości. Daje strategii przestrzeń na serię strat, co w dużej mierze odróżnia ewaluację, którą można przetrwać, od losu na loterii.
Drawdown jest przesuwany na koniec dnia, a nie w trakcie sesji. Twój poziom jest ustalany na podstawie salda zamknięcia, więc otwarta pozycja, która w trakcie sesji generuje stratę, a następnie odrabia ją, nie przesuwa poziomu przeciwko tobie. W Pro trailing blokuje się również na poziomie salda początkowego. Gdy poziom powróci do miejsca, w którym zaczynałeś, zatrzymuje się, zamiast bez końca podążać za wzrostem wartości rachunku. To różnica między buforem, który możesz budować, a celem, który stale ci ucieka.
Pro ma jednak sztywny dzienny limit straty. Wynosi on tysiąc dolarów przy koncie 50K, $1,500 przy 100K oraz $2,000 przy 150K, w obu fazach. „Sztywny” oznacza dokładnie to, co sugeruje. Podczas ewaluacji obowiązuje również wymóg 50% consistency, który znika po przejściu na konto zasilane środkami symulowanymi.
Liczba kontraktów rośnie wraz z wielkością konta i wynosi 5, 10 oraz 15, a jednocześnie możesz posiadać maksymalnie trzy konta.
Growth — przystępny próg wejścia
Większość osób czytających ten tekst zacznie od Growth, a logika tego planu staje się jasna po przyjrzeniu się dwóm zmianom w zasadach.
Po pierwsze, podczas ewaluacji nie ma dziennego limitu straty. Żadnego. Musisz przestrzegać maksymalnego drawdown, który przy koncie 50K wynosi $2,000, ale w jego ramach samodzielnie zarządzasz dziennym ryzykiem. Jeśli twoja strategia czasami wymaga wykonania większego ruchu w trakcie jednej sesji, znika zasada, która najczęściej kończy ewaluację z powodów niezwiązanych z umiejętnościami.
Po drugie, dzienny limit straty na koncie zasilanym środkami symulowanymi jest miękki. Osiągnięcie straty $1,000 w ciągu dnia przy koncie 50K blokuje handel do końca sesji. Konto pozostaje aktywne i wracasz następnego dnia. Limit, który przerywa dzień handlowy, jest znacznie lepszy od takiego, który naraża na ryzyko cały proces.
Kompromisem jest relacja między celem a drawdown. Growth 50K wymaga $3,000 przy drawdown wynoszącym $2,000, czyli stosunku 1.5 do 1. Przy 100K jest to 1.7 do 1, a przy 150K — 1.8 do 1. Płacisz za niższą cenę i łagodniejsze limity bardziej wymagającą relacją, co wydaje się uczciwe. Najważniejsze, że jest to jasno przedstawione, a nie ukryte.
Growth stosuje zasadę 40% spójności podczas ewaluacji, a po przejściu na konto sim-funded nie stosuje jej wcale. To samo skalowanie kontraktów, te same trzy konta.
Żaden z planów nie wymaga minimalnej liczby dni handlowych. Poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz — albo nie poświęcaj go wcale.
Cennik
W obu przypadkach obowiązuje miesięczna subskrypcja, a w żadnym nie ma opłaty aktywacyjnej.
| Rozmiar konta | Growth miesięcznie | Reset Growth | Pro miesięcznie | Reset Pro |
|---|---|---|---|---|
| $50,000 | $119 | $109 | $139 | $129 |
| $100,000 | $169 | $159 | $199 | $189 |
| $150,000 | $229 | $219 | $269 | $259 |
Różnica $20 między Growth 50K a Pro 50K to element, nad którym warto się zastanowić. Dwadzieścia dolarów miesięcznie zmienia stosunek z 1.5 do 1 na 1 do 1, zwiększa współczynnik wypłaty z 50% do 100% i podnosi limit wypłaty z $2,500 do $5,000. Rezygnujesz z miękkiego limitu dziennego i zamiast niego otrzymujesz twardy limit.
Oba plany wyceniono więc pod kątem różnych potrzeb, a nie w bezpośredniej konkurencji ze sobą. Jeśli potrafisz handlować w ramach twardego limitu dziennego, dodatkowe dwadzieścia dolarów daje lepszy stosunek i pełną wypłatę. Jeśli Twoja strategia potrzebuje przestrzeni zapewnianej przez miękki limit, Growth jest planem dla Ciebie, a niższa cena stanowi bonus, nie kompromis.
Jest jeden element, którego nie pokazuje tabela cenowa, a zarazem najważniejsza liczba w całym produkcie. To subskrypcja, więc cierpliwość ma tutaj cenę, której nie ma przy jednorazowej opłacie. Przeznaczenie czterech miesięcy na ewaluację Pro 150K kosztuje $1,076, zanim otrzymasz jakąkolwiek wypłatę. Uwzględnij ten wydatek jako miesięczny koszt z konkretną datą zakończenia, której rzeczywiście zamierzasz dotrzymać, a nie jako opcję bez określonego terminu, i policz wszystko przed subskrypcją, a nie po niej.
Wypłaty w konkretnych liczbach
W planie Pro okno wypłat otwiera się co 5 dni, a aby złożyć wniosek, potrzebujesz co najmniej 5 kwalifikujących się dni, czyli dni z zyskiem wynoszącym co najmniej $200 na koncie 50K, co najmniej $300 na koncie 100K i co najmniej $500 na koncie 150K. Wypłaty wynoszą 100%, a podział zysków to 90/10 na Twoją korzyść. Limity wynoszą odpowiednio $5,000, $6,000 i $8,000.
W planie Growth okno otwiera się co 4 dni, a dzienny próg zysku wynosi co najmniej $150 na koncie 50K. Współczynnik wypłaty to 50%, podział zysków również wynosi 90/10, a limity to $2,500, $3,000 i $4,000.
Dzień, w którym handlowałeś bez wyniku, nie liczy się w żadnym z planów. Próg oznacza minimalny poziom zysku, a nie wymóg aktywności, co ma znaczenie, jeśli Twoja strategia zawiera niewiele transakcji.
Jeden mechanizm obowiązuje w obu planach i zasługuje na dwukrotne przeczytanie. W każdym cyklu wypłat co najmniej 50% wnioskowanej kwoty musi stanowić nowy zysk wygenerowany w tym cyklu. W praktyce nie możesz zaksięgować jednego dużego zysku, a następnie wypłacać go w częściach przez kilkanaście cykli. Konto musi nadal pracować. To rozsądna zasada dla firmy, której działalność zależy od niewypłacania środków na podstawie nieaktualnych wyników, i właśnie tego rodzaju szczegół warto znać wcześniej.
Nie otrzymaliśmy jeszcze wypłaty z tego konta, dlatego powyższy opis dotyczy mechaniki, a nie naszych doświadczeń. Wrócimy do tego i zaktualizujemy tekst, gdy przejdziemy przez jeden cykl. Zweryfikowane potwierdzenia wypłat od traderów są zebrane osobno i nie stanowią części tej recenzji.
Jak wygląda rejestracja
Wybraliśmy Growth 50K. Finalizacja zamówienia odbywa się na jednej stronie. Wybierasz plan, wybierasz saldo, potwierdzasz platformę, akceptujesz warunki i składasz zamówienie. Zasady wybranego planu znajdują się na tej samej stronie, w trzech kolumnach obejmujących ewaluację, konto sim-funded i wypłatę.
Przed przejściem dalej warto wiedzieć o dwóch rzeczach.
Na stronie finalizacji zamówienia znajduje się wyraźna deklaracja, że otwierając pierwszą symulowaną transakcję przed upływem 14-dniowego okresu na odstąpienie, zrzekasz się prawa do odstąpienia od umowy. Informacja jest jasno pokazana na stronie, a nie ukryta, co jest właściwym rozwiązaniem, ale przeczytaj ją zamiast bezrefleksyjnie klikać dalej.
Dostęp do platformy zapewnia Tradovate, w pakiecie z NinjaTrader i TradingView. Jeśli Twoje środowisko już działa na TradingView, nikt nie wymaga od Ciebie nauki obsługi czegoś od nowa.
Następnie konto pojawia się w panelu z danymi logowania, saldem, oznaczeniem etapu i linkiem do panelu handlowego. U nas widoczna jest również data pobrania kolejnej opłaty — 17 października — co doceniliśmy bardziej, niż się spodziewaliśmy. Dokładna wiedza o terminie odnowienia subskrypcji to coś, czego nie powinno się szukać po całym panelu.
Co śledzi panel
To część, której większość recenzji nie pokazuje, a właśnie tutaj zasady przestają być tekstem i stają się liczbami powiązanymi z Twoimi pieniędzmi.
To konto po jednym dniu, z wynikiem wyższym o $692.50, czyli mniej więcej 23% drogi do celu $3,000. Na tym ekranie warto zwrócić uwagę na trzy rzeczy.
Poziom naruszenia jest podany w dolarach. Maksymalny drawdown pokazuje $0 z $2,000, a poniżej widnieje „Naruszenie przy: $48,000”. Nie trzeba nic obliczać w pamięci ani ustalać, gdzie obecnie znajduje się granica. To drobny element, który eliminuje całą kategorię kosztownego błędu.
Zasada spójności jest przedstawiona jako bieżące obliczenie. Widnieje 100% przy maksimum 40%, wraz z trójkątem ostrzegawczym, a poniżej „Najlepszy dzień: $692.50 (100.00%)” i „Pozostałe dni: $0 (0.00%)”. Oznacza to, że zasada jest mierzona jako najlepszy pojedynczy dzień podzielony przez całkowity zysk, co potwierdza liczbowo to, co większość firm opisuje wyłącznie słowami.
Wyjaśnia to również coś, co w innym przypadku mogłoby niepokoić. Po jednym zyskownym dniu ewaluacji najlepszy dzień z definicji stanowi 100% Twojego zysku, więc wskaźnik zaczyna od najgorszego możliwego poziomu i poprawia się wraz z upływem kolejnych dni handlowych. To kwestia arytmetyki, a nie problem. Warto o tym wiedzieć, zanim zobaczysz czerwone ostrzeżenie pierwszego dnia i uznasz, że naruszyłeś zasady.
Wyniki celów są obliczane na podstawie zamkniętych transakcji. Panel mówi o tym bezpośrednio. Otwarte pozycje nie są jeszcze uwzględniane, platforma jest źródłem danych w czasie rzeczywistym, a po zamknięciu rynku o 5:00 PM ET dane z danego dnia są weryfikowane i publikowane jako ostateczne. To mechanizm rozliczania na koniec dnia opisany prostym językiem, a nie ukryty w pliku PDF z zasadami, i jest zgodny z końcowodziennym trailingiem w obu planach.
Na tej samej stronie znajduje się również przycisk Reset Account wraz z opłatą, co wolimy od sytuacji, w której informacja ta byłaby ukryta za zgłoszeniem do supportu.
Kto powinien wybrać który plan
Doświadczony trader futures z strategią respektującą dzienny stop powinien wybrać Pro 50K. Stosunek 1 do 1 i wypłaty na poziomie 100% to najbardziej efektywne warunki w ofercie, a twardy limit dzienny nie będzie tym, co Cię zatrzyma.
Strategia potrzebująca większej swobody w trakcie sesji albo trader, który chce niższego miesięcznego kosztu podczas sprawdzania, czy ten format mu odpowiada, powinien wybrać Growth. Brak dziennego limitu straty podczas ewaluacji oraz miękki limit po przejściu na konto sim-funded oznaczają, że zasady znacznie rzadziej zakończą serię wyników z powodu jednej sesji. W zamian zaakceptuj mniej korzystny stosunek.
Osoby, które dopiero zaczynają handel kontraktami futures, powinny wybrać plan Growth 50K i potraktować pierwszy miesiąc jako koszt nauki. Nie jako inwestycję i nie jako drogę na skróty.
Kilka uczciwych zastrzeżeń
Reguła spójności zasługuje na uwagę w obu planach. W trakcie ewaluacji wynosi maksymalnie 40% w planie Growth i 50% w planie Pro, wpływa więc na dobór wielkości pozycji i tempo handlu, a także wyłapuje osoby, które osiągają cel podczas dwóch świetnych sesji. Jeśli Twoja przewaga koncentruje się wokół publikacji danych, otwarcia rynku lub kilku setupów w miesiącu, potraktuj ten zapis jako decyzję dotyczącą produktu, a nie przypis. To jedyny warunek w tym zestawieniu, który nazwalibyśmy naprawdę restrykcyjnym, a 40% w planie Growth jest bardziej rygorystyczne niż w dużej części rynku kontraktów futures.
Maksymalny drawdown kończy konta, a nie cel zysku. W planie Growth 50K masz $2,000. Trailing liczony na koniec dnia jest korzystniejszy niż intraday, ale nadal podąża za saldem.
I jeszcze rzecz oczywista. Abonament jest cyklicznym kosztem, który nalicza się niezależnie od tego, czy dany miesiąc był udany. Uwzględnij go uczciwie w swoim planie i anuluj, jeśli okaże się, że ten format Ci nie odpowiada. Nie ma w tym nic wstydliwego ani żadnej kary.
Czego nie udało nam się potwierdzić
Dwie kwestie opisujemy tutaj jako nieudokumentowane, zamiast zgadywać, ponieważ liczba wymyślona w celu uzupełnienia luki jest gorsza niż przyznanie, że luka istnieje.
Czy trailing drawdown w planie Growth jest blokowany. FTMO dokumentuje blokadę w planie Pro, w którym poziom trailing zatrzymuje się na stałe po osiągnięciu salda początkowego. Zasady planu Growth nie rozstrzygają tej kwestii. To rozróżnienie decyduje o losie wielu kont, dlatego zapytaliśmy, zamiast zakładać odpowiedź.
Progi dni kwalifikowanych w planie Growth powyżej 50K. Próg $150 dla 50K jest opublikowany. Odpowiednich wartości dla 100K i 150K nie podano.
W obu sprawach czekamy na odpowiedź FTMO. Zaktualizujemy tę sekcję, gdy jej udzielą, a data na stronie zmieni się razem z nią.
Werdykt
Interesujące w tej ofercie nie jest żadne pojedyncze kryterium. To firma z ugruntowaną historią wypłat, która wchodzi na rynek kontraktów futures z warunkami broniącymi się samodzielnie, niezależnie od stojącej za nimi marki.
Relacja 1 do 1 w planie Pro 50K przy wypłatach w wysokości 100% to pod każdym względem mocna oferta. Ewaluacja Growth bez dziennego limitu straty oraz łagodny limit w fazie finansowanej w symulacji odnoszą się do zasady, która kończy większość ewaluacji z powodów niemających nic wspólnego z umiejętnościami. Ceny obu planów pozwalają poważnemu traderowi uzasadnić koszt abonamentu, a żaden z nich nie pobiera opłaty aktywacyjnej.
Zastrzeżenia są realne, ale ograniczone. Limit 40% najlepszego dnia w planie Growth wykluczy niektórych całkowicie dobrych traderów, progi dni kwalifikowanych premiują częstotliwość zamiast jakości, a abonament po cichu karze osoby cierpliwe. Żaden z tych elementów nie dyskwalifikuje oferty, ale o wszystkich warto wiedzieć przed pierwszą fakturą.
Handel kontraktami futures jest trudny i żaden zestaw zasad tego nie zmieni. Dobry zestaw zasad sprawia jednak, że gdy poniesiesz porażkę, stanie się to z powodu Twojego handlu, a nie technicznego szczegółu. Mierząc ofertę tą miarą, jest to mocna propozycja na start. Przed wykupieniem abonamentu porównaj ją z pozostałą częścią rynku kontraktów futures, a jeśli nadal nie masz pewności, jaki rodzaj drawdownu jest Ci oferowany, przeczytaj o czterech strukturach drawdownu.
Pełne tabele zasad
Wszystkie dane z tej recenzji w jednym miejscu. Zebrane na podstawie stron FTMO i naszego konta 18 September 2026.
| Plan Pro | $50k | $100k | $150k |
|---|---|---|---|
| Miesięczny abonament | $139 | $199 | $269 |
| Opłata za reset | $129 | $189 | $259 |
| Opłata aktywacyjna | Brak | Brak | Brak |
| Cel zysku | $3,000 | $6,000 | $9,000 |
| Maksymalny drawdown | $3,000 | $4,500 | $6,000 |
| Relacja celu do drawdownu | 1 : 1 | 1.33 : 1 | 1.5 : 1 |
| Rodzaj drawdownu | Trailing EOD | Trailing EOD | Trailing EOD |
| Blokada trailing | Przy saldzie początkowym | Przy saldzie początkowym | Przy saldzie początkowym |
| Dzienny limit straty, ewaluacja | $1,000 twardy | $1,500 twardy | $2,000 twardy |
| Dzienny limit straty, finansowanie w symulacji | $1,000 twardy | $1,500 twardy | $2,000 twardy |
| Reguła spójności, ewaluacja | 50% | 50% | 50% |
| Reguła spójności, finansowanie w symulacji | Brak | Brak | Brak |
| Minimalna liczba dni handlowych | Brak | Brak | Brak |
| Maksymalna liczba kontraktów | 5 mini | 10 mini | 15 mini |
| Maksymalna liczba jednocześnie prowadzonych kont | 3 | 3 | 3 |
| Częstotliwość wypłat | Co 5 dni | Co 5 dni | Co 5 dni |
| Uprawnienie do wypłaty | 5 dni po $200+ | 5 dni po $300+ | 5 dni po $500+ |
| Udział wypłacanych środków | 100% | 100% | 100% |
| Limit wypłaty | $5,000 | $6,000 | $8,000 |
| Podział zysku | 90 / 10 | 90 / 10 | 90 / 10 |
| Nowy zysk na wniosek | 50% wniosku | 50% wniosku | 50% wniosku |
| Plan Growth | $50k | $100k | $150k |
|---|---|---|---|
| Miesięczny abonament | $119 | $169 | $229 |
| Opłata za reset | $109 | $159 | $219 |
| Opłata aktywacyjna | Brak | Brak | Brak |
| Cel zysku | $3,000 | $6,000 | $9,000 |
| Maksymalny drawdown | $2,000 | $3,500 | $5,000 |
| Relacja celu do drawdownu | 1.5 : 1 | 1.7 : 1 | 1.8 : 1 |
| Rodzaj drawdownu | Trailing EOD | Trailing EOD | Trailing EOD |
| Blokada trailing | Nieudokumentowana | Nieudokumentowana | Nieudokumentowana |
| Dzienny limit straty, ewaluacja | Brak | Brak | Brak |
| Dzienny limit straty, finansowanie w symulacji | $1,000 miękki | $2,000 miękki | $3,000 miękki |
| Reguła spójności, ewaluacja | 40% | 40% | 40% |
| Reguła spójności, finansowanie w symulacji | Brak | Brak | Brak |
| Minimalna liczba dni handlowych | Brak | Brak | Brak |
| Maksymalna liczba kontraktów | 5 mini | 10 mini | 15 mini |
| Maksymalna liczba jednocześnie prowadzonych kont | 3 | 3 | 3 |
| Częstotliwość wypłat | Co 4 dni | Co 4 dni | Co 4 dni |
| Uprawnienie do wypłaty | 4 dni po $150+ | 4 dni, próg nieudokumentowany | 4 dni, próg nieudokumentowany |
| Udział wypłacanych środków | 50% | 50% | 50% |
| Limit wypłaty | $2,500 | $3,000 | $4,000 |
| Podział zysku | 90 / 10 | 90 / 10 | 90 / 10 |
| Nowy zysk na wniosek | 50% wniosku | 50% wniosku | 50% wniosku |
Handel kontraktami futures wiąże się z wysokim ryzykiem straty i nie jest odpowiedni dla każdego inwestora. Każde opisane tutaj konto działa w środowisku symulowanym, a wyniki symulacji nie gwarantują przyszłych rezultatów. Opłaty abonamentowe należy uiszczać niezależnie od wyników handlu. Żadne informacje na tej stronie nie stanowią porady inwestycyjnej. Sposób, w jaki dochodzimy do werdyktu, opisano w naszej polityce recenzowania, a sposób obliczania wyniku na tej stronie przedstawiono w metodologii.